„Anarion”Tytuł: Anarion
Autor: Natalia Molenda
Wydawnictwo: Novae Res  
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 240
Okładka: Oprawa broszurowa
Okładka i ilustracje: Monika Aomori Kodrzycka
Gatunek: Fantasy
Forma: PowieśćCzy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak to jest stracić pamięć, a wraz z nią istotną część swojej osobowości?
Anarion przekonała się o tym na własnej skórze. Elfka stanęła przed kluczowym wyborem:
uciec od przeszłości, którą jej odebrano, czy spróbować ją odzyskać? Nie wiedziała jeszcze, że przeszłość sama odnajduje tych, którzy przed nią uciekają.
Przybywszy do ludzkiej wioski, Darckastlehill, nieświadomie uruchomiła lawinę wydarzeń mającą porwać ją w zawiłości świata i życia, które zostawiła za sobą. Prosty wybór nagle się skomplikował – to nie była już kwestia tego, czy ucieknie, czy zostanie, ale tego, czy przeżyje i po czyjej stronie stanie w toczącej się wśród elfich wiosek wojnie.
Prawda jeszcze nigdy nie była tak trudna, a decyzje tak niejednoznaczne. Anarion zostanie zmuszona stawić czoła nie tylko problemom świata, z którego została wyrwana, ale również słabościom swoim i swoich przyjaciół. Pytanie brzmi – które z nich wyjdzie z tego obronną ręką, a które będzie zmuszone się poddać?
I gdzie, tak naprawdę, leży rozwiązanie zagadki pochodzenia młodej elfki?Tytuł: Anarion. Utracona przeszłość
Autor: Natalia Molenda
Wydawnictwo: Solaris
Rok wydania:
Liczba stron: 500
Okładka: Oprawa broszurowa
Okładka i ilustracje: Monika Aomori Kodrzycka
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść


Po bitwie, która boleśnie doświadczyła wszystkich mieszkańców Wioski Kwiatu, życie Anarion zmieniło się bezpowrotnie. Zagubiona w domysłach, kim naprawdę była, osamotniona na własne życzenie, straciła cel. Wszystko zmienia się wraz z chwilą, w której odszukuje ją tajemnicza, nadzwyczaj serdeczna elfka, zdradzając intrygującą nazwę: Wioska Lotosu.
Anarion decyduje się stawić czoła swojej przeszłości i wyrusza na poszukiwanie własnej historii, wierząc, że na miejscu dowie się wszystkiego nie tylko o sobie, ale także i o wojnie, która bezsensownie trawi elfie wioski. Na jej drodze stają jednak zupełnie nowe przeszkody i po raz pierwszy elfka zyskuje prawdziwego wroga.
Tajemnice piętrzą się przed zagubioną Anarion, nikt nie chce udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania, a sama elfka gubi się w uczuciach, którymi darzy najbliższego przyjaciela. Okazuje się, że ktoś niezwykle pragnie jej śmierci, natomiast nawiedzający ją w snach kwiat lotosu znaczy więcej, niż mogłoby się zdawać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz